موضوع: "علمی"

فواید گریه کودکان

امام صادق(ع): اى مفضل! از منافع گريه كودكان نيز آگاه باش . بدان كه در مغز كودكان رطوبتى است كه اگر در آن بماند بيماري ها و نارساييهاى سخت و ناگوار به او رساند؛ مانند نابينايى و جز آن. گريه آن رطوبت را از سر كودكان سرازير و بيرون مى كند و بدين وسيله سلام… بیشتر »

آیا «دحوالارض» از نظر علمی قابل اثبات است

مطابق با نظریه اشتقاق «واگنر» و بر اساس تئوری او، زمین از یک نقطه نخستین شروع به جدا شدن کرده و به تدریج خشکی‌ها و آب‌های کنونی شکل گرفته‌اند. این نقطه در روایات اسلامی «کعبه» معرفی شده است. روز 25 ذی‌القعده در تقویم آفرینش هستی از مهم‌ترین رویدادهایی… بیشتر »

کاربرد عالی پوست تخم‌مرغ که نمی‌دانستید!

۱- جلوگیری از گرفتگی لوله‌های فاضلاب: ریختن مقداری پوست خرد شده تخم‌مرغ روی صافی فلزی سینک، باعث تمیزی و جلوگیری از گرفتگی لوله‌ها می‌شود. آن‌ها همچنین مانع از عبور مواد جامد و رهایی از چربی‌های داخل لوله‌ها می‌شوند. ۲ - به عنوان پاک‌کننده: مقداری از… بیشتر »

پیشنهاد مقام معظم رهبری برای ترجمه یك كتاب

اين ترجمه‌ى كتاب قانون ابن سينا يك كار پيچيده و مركب و بسيار ارزشمند است. هزار سال اين كتاب كه به زبان عربى به وسيله‌ى يك ايرانى نوشته شده و در طول قرن‌ها در دانشگاه‌هاى بزرگ پزشكى عالم مورد استفاده قرار گرفته، به فارسى ترجمه نشده بود. «قانون» اگر مهم‌… بیشتر »

نظر حجت الإسلام قرائتی در خصوص جنس لباس

  ما انسان بی دین نداریم. دین یعنی راه. وقتی می گوییم :چه دینی داری؟ یعنی راه شما چیست؟ خدا به بت پرستان می گوید که راه و دین شما بت پرستی است. هر کسی فرهنگ ، آداب و رسوم و راهی را می پذیرد که به آن دین می گویند. حتی اگر باطل باشد. هر دینی یک ویژگی های… بیشتر »