موضوعات: "خانواده" یا "سیره اهل بیت علیهم السلام"

​تفرقه و تشتت خطرناک تر از جامعه مشرک

در هفته وحدت به سر می بریم؛ هفته ای که اگر اختلاف مسلمانان در مورد روز ولادت پیامبر اعظم صلّی الله علیه و آله نبود، شاید هفته ای هم به نام وحدت وجود نداشت. پیامبری که به تعبیر قرآن کریم رحمت است برای جامع بشری1؛ شما خوانند گرامی آیا این رحمت را در… بیشتر »

​نگين انگشتر

موقعيتى كه امام حسن عسكرى علیه السلام  در آن قرار گرفته بود با وضعيت امامان ديگرتفاوت داشت؛ زيرا بعد از وفات وى غيبت امام دوازدهم پيش مى‏ آمد و شيعيان بايدبراى تحمل آن آماده مى شدند. امام حسن عسكرى، در چنين زمانى، نگين انگشتر خودرا با جمله «انا الله… بیشتر »

«یا سلطان! یا اباالحسن! یا علی‌بن موسی‌الرّضا(ع)

. وقتی نام شریف امام رضا(ع) را می‌شنویم، مهمترین وصف یا ویژگی آن حضرت که باید به ذهن ما متبادر شود چیست؟ امام رضا(ع) در بین همۀ ائمۀ هدی، صریح‌ترین پیام‌های ولایی را به مردم منتقل کردند و می‌توان گفت امام رضا(ع) در بیان و دعوت به امر امامت و ولایت، از… بیشتر »

چرا امام رضا(ع) ولایتعهدی مأمون را قبول کرد؟

  پاسخ شهید مطهری به این پرسش: چرا امام رضا(ع) ولایتعهدی مأمون را قبول کرد؟ این همان چیزى است که همه منطق‌ها اجازه می‌دهد. هر آدم با مسلکى به افراد خودش اجازه می‌‏دهد که با حفظ مسلک خود و به شرط اینکه هدف، کار براى مسلک خود باشد نه براى طرف، [وارد… بیشتر »

وصیت امام سجاد علیه السلام به شیعیان

  هر کس روح بلندی داشته باشد دنیا را زیر پا خواهد گذاشت وهر آن کس به آنچه خداوند برایش مقدر کرده قانع باشد از بی نیازترین مردم است. شیعه واقعی کسی است که در راه ما مجاهدت کند وجلوی ظلم وستم به ما را بگیرد. به شیعیان ما ابلاغ کنید که ما شما را از… بیشتر »
1 3 4 5 6 7 8 9 10 11