موضوع: "اخلاقی"

جایی که شیطان تخم گذاری می کند!

یکی از کانون هایی که در وجود انسان سرچشمه کارها است تفکر و اندیشه است. فکر سالم محصول و بازده سالم و پاک دارد و فکر آلوده بازده ناسالم و آلوده خواهد داشت. فكر آن باشد كه بگشاید رهى راه آن باشد كه پیش آید شهى گاهی شده است که با اینکه ذهن و فکرمان… بیشتر »

مثل روز نامه باطله

کیف ها را در مغازه های کیف فروشی ببین که چقدر زیبا وخوش فرم وخوش قواره ایستاده اند اگر داخلشان را باز کنی می بینی پر از روزنامه باطله اند وقتی که روزنامه ها را بیرون می ریزی از شکل می افتند.خشم وعصبانیت مثل همان روزنامه باطله اندوقتی آنها را فرو ببریم… بیشتر »

پیام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت ایام فاطمیه

پیام مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به مناسبت ایام فاطمیه   بسم الله الرحمن الرحیم به ایام فاطمیه نزدیک می شویم. ایامی که با یاد و نام و خاطرة دخت مکرم نبی معظم اسلام«صلی الله علیه و آله و سلم» سرشار از معنویت و اندوه است.ایامی که متعلق به حضرت… بیشتر »

چه کنیم تا انفاق کردن برایمان آسان شود؛

این روایت را هفته ای یکی دوبار بخوانید! امام صادق(ع) فرمودند: «اگر بنده براي‌ خودش‌ مِلكيّتي‌ نبيند، انفاق‌ نمودن‌ در آنچه‌ خداوند تعالی‌ بدان‌ امر كرده‌ است‌ بر او آسان‌ می شود.» این روایت زیبا فرازهای بسیار کابردی دیگری نیز دارد که جا دارد علاقمندان ب… بیشتر »

توکل کنید و به قدر معرفتان منتظر احسان باشید.

آیت ا...مجتهدی تهرانی با بیان روایتی از سوالات امام حسین(ع) از مرد مقروض اعرابی توکل به خدا و ویژگی های احسان را بیان می کند. توکل، تضمین الهی برای کسی است که همیشه‏ حامی و پشتیبان حق است و این موضوع مبحثی است که آیت ا...مجتهدی تهرانی در قالب روایتی آن… بیشتر »
1