موضوع: "کلام بزرگان"

وصیت امام سجاد علیه السلام به شیعیان

  هر کس روح بلندی داشته باشد دنیا را زیر پا خواهد گذاشت وهر آن کس به آنچه خداوند برایش مقدر کرده قانع باشد از بی نیازترین مردم است. شیعه واقعی کسی است که در راه ما مجاهدت کند وجلوی ظلم وستم به ما را بگیرد. به شیعیان ما ابلاغ کنید که ما شما را از… بیشتر »

زنان پیاده نظام شیطان هستند/ نیرومندترین لشکر شیطان

در دنیا زن‌هایی پیاده نظام شیطان هستند. در روایات داریم که شیطان مجسم شده با حضرت یحیی گفت‌وگویی داشته و حضرت فرمودند که در این دنیا با چه دام‌هایی بیشتر فریب می‌دهی؟ شیطان گفت: زن‌ها، البته نه همه زن‌ها. در دنیا زن‌هایی هستند سراسر علم، فضیلت، حکمت و… بیشتر »

ویژه نامه سالروز بزرگداشت شیخ صدوق

مطالعه زندگی نامه مردان بزرگ، بهترین سرمشق هدایت و سرمایه خوش بختی برای همگان به ویژه نسل جوان است. به ‏ویژه اگر موضوع سخن، موفقیت دانش مندان ایرانی، در عرصه‌های گوناگون علمی باشد که در این صورت اثر فراوانی داشته و ‏مایه غرور ملی و مباهات برای هر ایرانی… بیشتر »

سخنانی کوتاه و بسیار پرمحتوا از امام حسن مجتبی علیه السلام

  1.از امام حسن (ع) سؤال‌ شد : زهد چيست‌ ؟ فرمود : رغبت‌ به‌ تقوى‌ و بى‌ رغبتى‌ به‌ دنيا. (تحف‌ العقول‌ ، ص‌ 227) .............................. 2. بزرگى‌ كسانى‌ كه‌ عظمت‌ خدا را دانستند اين‌ است‌ كه‌ تواضع‌ كنند ، و عزت‌ آنها كه‌ جلال‌ خدا را شناختند… بیشتر »

بار خدایا! با من به بخشایش خود رفتار کن و...

دعایی از مولی الموحدین علی علیه السلام بار خدایا ! تو به دوستانت از همه دوستانشان مهربانتری و بر آنان که به تو توکل کنند از هر کس دیگر کارسازتر ، درون پرده رازشان را می بینی و بر ضمایرشان آگاهی و اندازه بصیر تشان را می شناسی و اسرارشان بر تو آشکار است و… بیشتر »
1