موضوع: "سبک زندگی"

توصیه پیامبر(ص) به شکموها!

خداوند تمام پزشکی را در یک آیه جمع کرده و پیامبر(ص)، در یک حدیث. شاید کارنامه ایرانی‌جماعت در "اطعام" مطلوب باشد اما در "طعام"، هرگز! بنا بر پاره‌ای آمار رسمی[1]، نیمی از مردم این ملک، از پرخوری رنج می‌برند! این یعنی سبک زندگی دست کم نیمی از ایرانی‌ها… بیشتر »

مراقبت و تحوّل درونی/دخل و خرج

مراقبت و تحوّل درونی/دخل و خرج طفل دو جنبه دارد. انسان باید هر دو جنبه راملاحظه کند. ممکن است چیزی برای یک جنبه طفل خوب باشد و برای جنبه دیگر طفل خوب نباشد. مثلاً اگر طفلی هم به ناراحتی کبد، هم به ناراحتی معده مبتلا شده باشد، مداوای چنین طفلی مشکل است.… بیشتر »

آسیب های بازی های کامپیوتری از دیدگاه حجت الاسلام و المسلمین وافی

حجت الاسلام و المسلمین وافی در نشستی که با طلاب و دانش آموختگان حوزه علمیه الزهراء(س) و زینب کبری(س)ارومیه داشتند در ابتدا به نیازهای مبلغین برای تبلیغ اشاره کرده و فرمودند که درتبلیغ مبلغین به سه سین اساسی نیاز دارند:سواد،سلیقه و سوز ایشان در ادامه به… بیشتر »

تربیت فرزندان

جلوی بچه ها قرآن بخوانید! جلوی بچه‌ها دعابخوانید! مقابل چشم بچه ها از خدای متعال بخواهید! دعا کردن و حرف زدنِ با خدا را عملاً یاد بدهید! جلوی بچه ها دروغ نگویید! غیبت نکنید! اظهار ذلتّ در پیش غیر خدا نکنید! طمع به مال را نشان ندهید! اگر اینطور شد،… بیشتر »

چه کنیم تا انفاق کردن برایمان آسان شود؛

این روایت را هفته ای یکی دوبار بخوانید! امام صادق(ع) فرمودند: «اگر بنده براي‌ خودش‌ مِلكيّتي‌ نبيند، انفاق‌ نمودن‌ در آنچه‌ خداوند تعالی‌ بدان‌ امر كرده‌ است‌ بر او آسان‌ می شود.» این روایت زیبا فرازهای بسیار کابردی دیگری نیز دارد که جا دارد علاقمندان ب… بیشتر »
1