موضوع: "مناجات"

فرازی از دعای امام حسین (ع) در روز عرفه

چه زیباست هنگامی که درهای رحمت الهی در روز عرفه گشوده می‌شود، بهترین درخواست‌ها را از پروردگار خویش مسئلت کنیم. در این زمینه بهترین راهنما ائمه(ع) هستند، چرا که آن‌ها با تمام وجود حقیقت خدا را دریافته‌اند.   اَنْتَ الَّذى مَنَنْتَ اَنْتَ الَّذى… بیشتر »

​توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی برای استفاده بهتر از لیالی قدر

توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی برای استفاده بهتر از لیالی قدر بدین شرح است: 1-با آمادگی معنوی وارد شب قدر شوید در ماه رمضان هم - در همه روزها و شب ها - دل هایتان را هرچه میتوانید با ذکر الهی نورانی تر کنید، تا برای ورود در ساحت مقدّس لیلةالقدر آماده… بیشتر »

مناجات شعبانیه؛ چشمه جوشان معارف

دعا و نیایش سخن باطن است و موجب جلاى دل، که به انگیزه ارتباط بنده با خدا، قطره با دریا، ظلمت‏ با نور، نهایت ضعف با نهایت قوت، منتهاى نقص با کمال نامتناهى انجام مى‏گیرد. ادعیه ما آمیزه ‏اى از لطایف و معارف و اسرار است که انوار معنویت و روحانیت از لابلاى… بیشتر »

اعمال روز مباهله

اعمال روز مباهله روز بیست و چهارم ذی الحجّه، روز مباهله پیامبر با مسیحیان نجران است که در نزد مسلمانان، اهمیت خاصّی دارد؛ چرا که گواه حقانیت و درستی دعوت پیامبر و عظمت شأن اهل بیت مکرّم اوست. در کتاب شریف مفاتیح الجنان، اعمال مخصوصی بدین شرح برای این… بیشتر »

دست کشیدن به صورت پس از دعا

طبق روایات و سنت معصومین(ع) مستحب است وقتی انسان دست به دعا برمی‌دارد آن را بر سر و صورت خود بکشد. نقل است امام سجاد(ع) وقتی چیزی که به سائل مرحمت می‌‌فرمود، گاهی دست مبارک را می‌بویید و می‌گفت: این دست به دست الهی رسیده است. بعضی از اعمالی که در میان… بیشتر »
1