موضوع: "داستان"

کریمترین مردم

هرلحظه که دلم یادت می کند ،نمی توانم بی توجه بگذرم، با حکایت نابی از زندگی زیبایت خانه یِ دلم را زینت می دهم ، به این امید که همه یِ ما را از دریایِ معرفتت ، قطره ای بنوشانی ... یا اباعبدالله ... صل الله علیک ... از مقتلِ خوارزمی و جامع الاخبار روایت… بیشتر »

بوسيدن دست كارگر

حجت الاسلام و المسلمین قرائتی در خاطرات خود در رابطه با بوسیدن دست کارگر چنین بیان می کنند: قرار بود در نماز جمعه شيراز صحبت كنم. امام جمعه گفتند: امروز كارگران نمونه مى ‏آيند، شما آنان را تشويق كنيد. عرض كردم شما بايد ...، ولی ايشان اصرار كرد،… بیشتر »

حرمت برادر مومن

  عبدالمومن انصاری گوید: به محضر امام کاظم علیه السلام رسیدم و محمد بن عبداللّه جعفری هم نزد آن حضرت بود من با محمد تبسمی کردم امام که مشاهده می کرد فرمود: او را دوست داری ؟ عرض کردم : بله ، البته بخاطر شما او را دوست دارم . امام علیه السلام فرمود:… بیشتر »

اجرت مشاوره

امام حسن عسکری (علیه السلام) فرمودند: زنی خدمت حضرت فاطمه علیهاالسلام آمد و گفت: مادر ناتوانی دارم که در امر نماز به مسئله مشکلی برخورد کرده و مرا خدمت شما فرستاده است که سؤال کنم، و مسئله را مطرح نمود. حضرت فاطمه (علیهاالسلام )جواب آن مسئله را داد.… بیشتر »

انفاق

«مجید مجیدی» کارگردان توانای سینمای ایران، خاطره ای را تعریف می کند که جای تأمل بسیار دارد: «در یکی از شب های سرد زمستان،رفتگری را دیدم که مشغول جارو کردن خیابان بود و من پس از اینکه ماشین را پارک کردم،به دلم افتاد که پولی هم به او بدهم.اول کمی دو دل ب… بیشتر »