موضوع: "شهدا"

بسیج در کلام شهیدان

ای کسانی که امام بر دستتان بوسه می زند • برادران سپاهی و بسیجی و پاسدار! ای كسانی كه امام می‏گوید «من بردست و بازوی قدرتمند شما، كه دست خدا بالای آن است، بوسه می‏زنم، و بر این بوسه افتخار می‏كنم» امیدوارم كه كارهایتان در راه خدا باشد. و در راه احیاء دین… بیشتر »

سربند یا زهـــــــــــرا

پیشونی بندها رو با وسواس زیر و رو می کرد ... پرسیدم : دنبال چی می گردی ؟ گفت : سربند یا زهرا ! گفتم : یکیش رو بردار ببند دیگه ، چه فرقی داره ؟ گفت : نه ! آخه من مادر ندارم ... بیشتر »

یاد و خاطره شهیدان دفاع مقدس گرامی باد

مقام معظم رهبری (مدظله العالی): در جنگ تحمیلی اگر مثال همین مادر گرامی سه شهید و مادران شهید ، همسران شهیدان که من افتخار داشته ام به هزار نفر از اینها از نزدیک نشست و برخاست و گفتگو کنم و خصوصیات آن ها را مشاهده کنم ، ایمان خود ، صبر خود، ایستادگی… بیشتر »

یک جبهه سر تا به سر مرد، آیا فراموشمان شد؟!

  حضرت امام خمینی (قدس سره الشریف): «نگذارید پیشکسوتان جهاد و شهادت در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند.»   آن داغ آزاده، آن درد، آیا فراموشمان شد؟! آن زخم‌های جوانمرد، آیا فراموشمان شد؟! هنگامهٔ آتش و خون، طوفان سواران مجنون آن جاده‌های… بیشتر »

میراث شهید چمران از زبان برادرش

مهدی چمران برادر شهید مصطفی چمران که در سالروز شهادت این شهید در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته تهران سخن می‌گفت، افزود: شهید چمران سوگند یاد کرده بود تا یک سرباز دشمن در خوزستان است، این منطقه را ترک نکند. بنابراین حقوق ماهیانه او که هنگام شهادتش… بیشتر »
1 3