موضوع: "مناسبت ها"

آسمانى ترین آبى آیینه ها

در میلاد حضرت ختمى مرتبت، محمد مصطفى«صلى الله علیه و آله» شب است و چراغ هاى آسمان خاموش. بر بلنداى کوه هاى مکه ستاره اى در حال ظهور است. از دوردست ها صداى هلهله مى آید باران نور آن چنان مى بارد که اگر چشم دلى باشد و گوش جانى، غلغله فردوسیان به وضوح… بیشتر »

​تفرقه و تشتت خطرناک تر از جامعه مشرک

در هفته وحدت به سر می بریم؛ هفته ای که اگر اختلاف مسلمانان در مورد روز ولادت پیامبر اعظم صلّی الله علیه و آله نبود، شاید هفته ای هم به نام وحدت وجود نداشت. پیامبری که به تعبیر قرآن کریم رحمت است برای جامع بشری1؛ شما خوانند گرامی آیا این رحمت را در… بیشتر »

رابطه جمعه و امام زمان(عج)

فکر کردن به رابطه بین جمعه و امام زمان(عج) ذهن رو درگیر می کنه. ولادتش روز جمعه بود. امامتش از روز جمعه آغاز شد. یکی از نام های ایشان جمعه است. تو روایات می خونیم که روز جمعه ظهور می کنه و بر همین اساس بوده که شیعیان از قدیم، حتی زمانی که حکومت دست… بیشتر »

​نگين انگشتر

موقعيتى كه امام حسن عسكرى علیه السلام  در آن قرار گرفته بود با وضعيت امامان ديگرتفاوت داشت؛ زيرا بعد از وفات وى غيبت امام دوازدهم پيش مى‏ آمد و شيعيان بايدبراى تحمل آن آماده مى شدند. امام حسن عسكرى، در چنين زمانى، نگين انگشتر خودرا با جمله «انا الله… بیشتر »

ربیع المولود مبارک

  دست مابرکرم و رحمت مهدی باشد عشق ما آمدن دولت مهدی باشد اول ماه ربیع از کرمت یا سلطان روزی ما فرج حضرت مهدی باشد اللهم عجل لولیک الفرج بیشتر »
1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 26