موضوع: "علوم قرآنی"

قوانین معنوی قرآن برای موفقیت

بعضی از انسان‌ها می‌پرسند قرآن چه برنامه‌ای برای زندگی شخصی ما داره؟ آیا قرآن می تواند زندگی مادی و دنیایی ما را اداره کند؟ آخه ما تا حالا هرجی دیدیم فقط این بوده که بشینن و قرآن رو ختم کنن و یا مجلس ختم انعام بگیرند و فقط دغدغه افراد این باشه که متن… بیشتر »

خروج دابة الارض قبل از قیامت و یا اشراط الساعة

«خُروج دابةالارض» به معناي بيرون آمدن جنبنده از زمين ‏است. اين‏ پديده هم در روايات شيعه و هم در روايات اهل سنّت، مورد اشاره قرار گرفته و از آن به عنوان «اَشراط السّاعة» و يکي از نشانه هاي نزديک شدن قيامت ياد شده است. [۱] .آنچه که اين اتفاق را نزد شيعه… بیشتر »

پایان نامه های حوزه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) ارومیه

موضوع: بررسی و تحلیل سوگندهای قرآن نگارنده: سرکار خانم مریم میرآقایی استاد راهنما: سرکار خانم خوشبخت چکیده: تحقیق حاضر با عنوان بررسی و تحلیل سوگندهای قرآن، با ضرورت اینکه به محجوریت زدایی از چهره قرآن¬کریم، تثبیت معارف و مفاهیم الهی… بیشتر »

یازده نکته از دعای عهد

نویسنده: حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی دعای عهد دعایی جهت برقراری ارتباط بین ما و حضرت مهدی(عج) است. در این دعا با آن حضرت عهد و پیمان می بندیم. قول و قرار می گذاریم که یکسری کارهایی را انجام دهیم و در جهت تشکیل حکومت عدل مهدوی زمینه سازی کنیم. این… بیشتر »

پایان نامه های حوزه علمیه الزهراء(سلام الله علیها) ارومیه

موضوع: آفرینش انسان در قرآن نگارنده: سرکار خانم معصومه عباس زاده استاد راهنما: سرکار خانم چراغی چكیده موضوع تحقیق آفرینش انسان در قران می‌باشد كه در آن چگونگی مراحل آفرینش انسان مورد بررسی قرار… بیشتر »
1