موضوع: "اخلاقی"

3 اصل مهم در شاد زیستن از نگاه قرآن

قرآن در تمام آیات و احکام و اوامرش قصد آن را دارد که کیفیت شادی و نشاط و لذت از زندگی سالم و خدایی را به انسان آموزش داده و تمامی اعمال و رفتاری که باعث می شود به این نوع زندگی صدمه و خدشه وارد شود را گوشزد کند.  شادی و نشاط بزرگترین موهبت الهی برای… بیشتر »

ضمانتی برای بهشتی شدن

  دستور امام صادق(علیه السلام) برای توبه حقیقی و ضمانت بهشت وقتی گنهکاری نزد امام صادق(علیه السلام) آمد و گفت که می‌خواهم توبه کنم، امام فرمودند: واقعاً می‌خواهی توبه کنی یا مثل بقیه حرف می‌زنی؟! گفت: نه، می‌خواهم واقعاً توبه کنم. فرمود : توبه‌ای که… بیشتر »

مثل گلاب

  به گل آب بدهی گلاب می دهد.یعنی همان چیز، بهترش را به شما بر می گرداند .خدا دوست دارد مثل گل باشیم ،یعنی هر کس به ما محبتی کرد با محبت بیشتر پاسخ بدهیم.هنگامی که شما را احترام کردند شما زیباتر احترام کنید هرگاه کسی به شما سلام کرد ،بهترش را پاسخ دهید .… بیشتر »

در فضیلت حیاء

در تحف العقول از امام محمد باقر علیه السلام روایت شده که فرمود: حیاء و ایمان در یک ریسمان مقرون و این دو گوهر گرانمایه در یک سلک منظوم هستند.پس هرگاه یکی از آن دو بر دو رفیقش نیز به مرافقت و مصاحبت او می رود. شیخ عباس قمی گوید:که روایات در فضیلت حیاء ب… بیشتر »

من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست

تو نمازخونه دانشگاه داشتم سجاده آماده می‌کردم برای نماز، همین که چادر مشکی را از سر برداشتم تا چادر نماز بر سر کنم گفت: این همه خودت را بقچه پیچ می‌کنی که چی؟ برگشتم به سمت صدا، دختری را دیدم که در گوشه ی نمازخانه نشسته بود. پرسیدم: با منی؟ گفت: بله با… بیشتر »
1