موضوع: "اجتماعی"

3 اصل مهم در شاد زیستن از نگاه قرآن

قرآن در تمام آیات و احکام و اوامرش قصد آن را دارد که کیفیت شادی و نشاط و لذت از زندگی سالم و خدایی را به انسان آموزش داده و تمامی اعمال و رفتاری که باعث می شود به این نوع زندگی صدمه و خدشه وارد شود را گوشزد کند.  شادی و نشاط بزرگترین موهبت الهی برای… بیشتر »

عقاید و افکار شیعیان زیدی

چکیده قیام الحوثی‌ها(انصارالله) - از شیعیان زیدیة یمن- که برآمده از عقاید، افکار و آموزه‌های مذهبی آن‌هاست، مدتی است معادلات غرب آسیا را تحت شعاع خود قرار داده و نظر جهانیان را به خود معطوف کرده است. عوامل داخلی و خارجی در شکل‌گیری این جنبش بسیار مؤثر… بیشتر »

توجه به لباس ملی ایرانی از زبان مقام معظم رهبری

مقام معظم رهبری در بخشی از سخنان خود در سال 83 در دیدار با جوانان و دانشجویان دانشگاه‎‎های استان همدان : «بنده زمان ریاست‎جمهوری در شورای عالی انقلاب فرهنگی قضیه طرح لباس ملی را مطرح کردم و گفتم بیایید یک لباس ملی درست کنیم؛ بالأخره لباس ملی ما که این… بیشتر »

مصرف کننده «شیشه» را چگونه تشخیص دهیم؟

شیشه این روزها به ماده مخدر پرمصرف جوانان تبدیل شده ماده ای خطرناک که مصرف کننده آن دچار علائمی همچون لرز، تعرق، بیش فعالی و تشویش ذهن می‌شود. متامفتامین یک ماده محرک بسیار اعتیادآور، مهلک، خطرناک و غیر قابل پیش‌بینی است و محرکی قوی برای سیستم عصبی… بیشتر »

غرب زدگی یا غرب پرستی؟؟؟

غرب زدگی و غرب پرستی تفاوت‌های عمیق و بنیادینی با هم دارند. غایت غرب زده این است که از فرق سر تا ناخن پا شبیه آن مسیو و مادام و مستر و لیدی شود که در خیابان های شانزه لیزه و هارلی و هایدپارک قدم می‌زند. مثل آنها لباس بپوشد و با کفش روی فرش راه برود،… بیشتر »
1 3 4 5 6