موضوع: "اعتقادی"

​نحس بودن ماه صفر ، خرافه یا واقعیت؟

نحس بودن ماه صفر ، خرافه یا واقعیت؟ با فرا رسیدن ماه صفر، برخی افراد فکر می‌کنند که این ماه دارای نحسی است و هنگامی که وارد این ماه می‌شوند، هیچ کاری را آغاز نمی‌کنند تا مبادا فرجامی منحوس داشته باشد! به راستی سعد و شومی ایام تأثیری در زندگی انسان دارد؟… بیشتر »

عقاید و افکار شیعیان زیدی

چکیده قیام الحوثی‌ها(انصارالله) - از شیعیان زیدیة یمن- که برآمده از عقاید، افکار و آموزه‌های مذهبی آن‌هاست، مدتی است معادلات غرب آسیا را تحت شعاع خود قرار داده و نظر جهانیان را به خود معطوف کرده است. عوامل داخلی و خارجی در شکل‌گیری این جنبش بسیار مؤثر… بیشتر »

بیوگرافی شیطان

بیوگرافی شیطان شیطان، نخستین کسى بود که بعضى کارها را مرتکب شد و پیش از او کسى آنها را انجام نداده بود. و آنها از این قرارند: - اولین کسى که قیاس نمود و خود را از حضرت آدم علیه السلام برتر و بالاتر دانست و گفت: من از آتشم و او از خاک در حالى که… بیشتر »

عوامل سلب توفیق از نماز صبح

عوامل سلب توفیق از نماز صبح به دو گروه عمده دسته بندی می‌شود: الف: عوامل مادی که برخی از این عوامل شامل موارد ذیل است: فقدان برنامه‌ریزی و نظم در زندگی از مهمترین عوامل مادی که مانع از توفیق درک نماز صبح می‌ شود، فقدان برنامه‌ریزی و نظم در زندگی است،… بیشتر »

چه دعایی در شب قدر کنیم ؟

  همه افراد به نحوی در تلاش هستند تا به آرزوها و خواسته ها و اهدافی که در سر دارند دست پیدا کنند ،برخی به اهداف خود دست پیدا می کنند و برخی دیگر در حسرت رسیدن به آنها عمرخود را سپری و در نهایت با کوله باری از شکست این دنیای خاکی را ترک می کنند...   اما… بیشتر »
1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 17