موضوع: "محرم"

نظر آیت‌الله بهجت درباره عزاداری و برخی وقایع کربلا

سیره آیت‌الله بهجت در عزاداری آیت‌الله بهجت تأکید داشت که حضرت سیدالشهدا (ع) با اختیار خود، آن همه مصائب و شهادت و اسارت اهل‌وعیال خود را تحمل نمود. به باور ایشان، در روز عاشورا بر آن حضرت عرضه می‌شد که یا نصر و پیروزی را انتخاب کن، یا لقاءالله را، و… بیشتر »

به یاد دختر سه ساله امام حسین علیه السلام

در سرزمین شام قبری وجود دارد که امروزه به نام مرقد رقیه معروف و مشهور است و گفته می شود این قبر مربوط به یکی از دختران امام حسین علیه السلام است. اما آیا قبر مربوط به رقیه هست؟ برخی از علما و دانشمندان متأخر بر صحت انتساب این دختر به امام حسین علیه… بیشتر »

پیاده کردن سبک رفتاری امام حسین علیه السلام در زندگی (2)

امام حسین (ع) بعد از هزار و اندی سال از واقعه عاشورا همچنان عطشان آموختن درس آزادگی به ما هستند. ما که برای تضمین سعادتمندی مان دوست داریم هر چه بیشتر با سبک زندگی ایشان آشنا بشویم چقدر توانسته ایم این تفکر مهم ایشان را وارد زندگی خود و خانواده مان… بیشتر »

پیاده کردن سبک رفتاری امام حسین علیه السلام در زندگی (1)

محرم که می رسد، خیابان پر می شود از ایستگاه های صلواتی که هر کدام به نوبه خود سعی می کنند با هر چه در توان دارند مرهمی بر دل های تشنه عزاداران حسینی باشند. آن هم فقط به یاد بزرگمردی که فریاد العطش در تاریخ ماندگار شد. یک جرعه آب از بچگی یاد گرفتیم که هر… بیشتر »

السلام ای سجده ی نورانی سجاده ها

السلام ای سجده ی نورانی سجاده ها السلام ای هم قبیله با دل افتاده ها السلام ای رنج دیده در زمین کربلا السلام ای دل بریده از همه دلداده ها السلام ای همسفر با دختر آلاله ها السلام ای خورده از دست بلایا باده ها السلام ای پایِ خونی در ره پر داغ شام السلام ای… بیشتر »
1 3 4